Zobacz wszystkie wpisy

Dlaczego dajemy prezenty? Czyli coś o radości z obdarowywania

Napisane 08/10/18

Są osoby, i to całkiem niemałe grono, które prezenty na gwiazdkę kupują już wiosną. Oczywiście kiedy mamy dużą rodzinę i obfitą grupę osób, które pragniemy obdarować to dzięki takiemu rozwiązaniu nasze finanse nie ucierpią tak bardzo jak w przypadku kupowania prezentów wszystkim naraz. Jest jednak więcej plusów, które popychają ludzi do myślenia o podarunkach na Boże Narodzenie z takim wyprzedzeniem.

 

Lubimy dostawać...

 

W kontekście relacji społecznych prezenty odgrywają większą rolę niż mogłoby się wydawać. Kiedy ktoś uwzględnia nas podczas planowania zakupu prezentów, tym samym musi wiedzieć co lubimy, czym się interesujemy i co nam sprawia radość. Kiedy dostajemy prezent, nierzadko cieszymy się już na widok samego opakowania, dlaczego? A dlatego, że lubimy czuć się potrzebni i ważni. Jeśli ktoś sprawia sobie “kłopot”, by kupić nam prezent, znakiem tego myśli o nas, no a skoro myśli to nie jesteśmy mu obojętni.

 

Ale jeszcze bardziej lubimy dawać

 

Badania psychologów potwierdzają, że ten, który prezent wręcza czerpie większe korzyści psychologiczne i emocjonalne niż ten, który ten prezent otrzymuje. Udowodnione jest, że z uwagi na naszą empatię lubimy sprawiać innym radość. Lubimy w związku z ważną nam osobą planować jak ją zadowolić po to, by później razem z nią móc się cieszyć.

 

Czas trafionych prezentów

 

Jest niezliczona ilość okazji, na których myśl rysuje nam się w głowie wizja o idealnym podarunku. Mogą to być urodziny, imieniny, ślub, parapetówka, odejście na emeryturę, narodziny dziecka, Boże Narodzenie czy choćby impreza Halloweenowa (wpis o Halloween tutaj).

 

Jak wybrać prezent, który nie będzie rozczarowaniem?

 

Lekiem na niezdecydowanie są prezenty grawerowane. Sklepy internetowe z prezentami z personalizacją są wygodnym sposobem dla obdarowujących, ponieważ nie trzeba wychodzić z domu, oszczędzamy sobie więc wielogodzinne chodzenie po sklepach w poszukiwaniu rzeczy idealnej. Takie sklepy również inspirują i przedstawiają już gotowe rozwiązania. Ciekawym pomysłem jest sam grawerunek - głęboko wyryte życzenia, czy myśli już same w sobie nadają indywidualności wręczanemu prezentowi i sprawiają, że staje się oryginalny.

 


 

Kartki się gubią, kwiaty więdną, a kolejny krawat i tak wyląduje na dnie czeluści szafy. Dając komuś upominek, zależy nam, żeby uśmiech który pojawi się na twarzy solenizanta był szczery. Naszą sugestią, która sprawdza się w niemal każdym przypadku są… Grawerowane alkohole. Butelka dobrego wina czy szlachetnej whisky w połączeniu z personalizacją, bez względu na jaką okazję jest wręczana, zawsze jest strzałem w 10!

Komentarze

Nie znalazłeś tego, czego szukałeś?
Zadzwoń, lub napisz do nas!
infolinia /+48/ 91 43 44 350
tel. /+48/ 697 637 199