Zobacz wszystkie wpisy

Black Cyber Weekend, czyli coś o nadchodzących promocjach

Napisane 13/11/18

Listopad i pierwsza połowa grudnia to czas, w którym najczęściej zaczynamy rozglądać się za świątecznymi prezentami. Sklepy ułatwiając nam zadanie, organizują w tym czasie promocje, które pozwalają nam zaoszczędzić trochę pieniędzy, a jednocześnie przyciągają do siebie klientów. Taką inicjatywą, która jest świetną okazją do zakupów stał się Black Friday.

 

Kto wymyślił Black Friday?

 

Historia Black Friday rozpoczyna się w Ameryce i jest ściśle związana ze Świętem Dziękczynienia. Święto Dziękczynienia w Stanach przypada zawsze na ostatni czwartek listopada, natomiast dniem promocji określono piątek po Święcie Dziękczynienia, by je dodatkowo uświetnić. Piątek po Święcie Dziękczynienia, czyli ostatni piątek miesiąca miał rozpocząć szał zakupów związanych z Bożym Narodzeniem. Zaczęto organizować parady sponsorowane przez większe koncerny, które miały przyciągnąć tłumy, a tym samym miały okazać się swoistymi reklamami, których zadaniem było zachęcenie do świątecznych zakupów.

 

Black Friday - dlaczego Czarny?

 

Nazwę wymyślił departament policji w Stanach. Miała zobrazować ona chaos spowodowany dużymi zniżkami. Tłumy ludzi w miastach pchały się na sklepowe witryny powodując uszkodzenia. Dodatkowo zarejestrowano wzmożone wypadki drogowe, kradzieże, a także akty agresji wśród obywateli.

 

Kiedy wypada Black Friday w 2018 roku?

 

Święto Dziękczynienia jest świętem ruchomym, dlatego Black Friday nie ma jednej daty. Przypada zawsze na ostatni piątek listopada, a więc w tym roku będzie to 23.11. Zbierajcie zatem oszczędności i siły bo w tym dniu szał zakupowy zapewne do wieczora (a nawet nocy!) was nie opuści.

 

Największe promocje na Black Friday

 

Wiele sklepów decyduje się na duże zniżki, nawet do -50% na cały asortyment. Oprócz tego, niektóre sklepy stacjonarne postanawiają przedłużyć tego dnia godziny otwarcia i zamykają się np. o północy.

 

Gdzie kupować na Black Friday?

 

W organizacji promocji i zniżek biorą udział zazwyczaj sklepy stacjonarne. Galerie obwieszają się marketingowymi banerami, a witryny sieciówek z daleka zachęcają naszą podświadomość krzycząc kolorowymi reklamami “wejdź do mnie!”. Ekskluzywne marki decydują się na bardzo duże upusty, a najlepiej sprzedającymi się produktami są sprzęty RTV i AGD, na których można niemało zaoszczędzić. Tego dnia na jednodniowe promocje decydują się także punkty gastronomiczne, czy firmy usługowe.

 

Cyber Monday - co to?

 

Cyber Monday to pierwszy poniedziałek po Black Friday. Swoje 5 minut tego dnia mają głównie sklepy internetowe, gdyż w odróżnieniu od Czarnego Piątku, Cybernetyczny Poniedziałek dotyczy promocji właśnie w sieci. Ten dzień także rozpoczął swoją historię w Ameryce i stamtąd przywędrował do Europy. Dla tych, którzy nie chcą cisnąć się w tłum ludzi w Black Friday, 26 listopada okaże się zbawienną datą. Wystarczy wtedy usiąść przed monitorem komputera i dać ponieść się internetowym zakupom, korzystając ze zniżek jednocześnie nie wychodząc z domu.

Komentarze

Nie znalazłeś tego, czego szukałeś?
Zadzwoń, lub napisz do nas!
infolinia /+48/ 91 43 44 350
tel. /+48/ 697 637 199